Aktuality

Národní kvalifikace Little League 2022

O uplynulém víkendu se odehrála série turnajů Little League. Choceň hostina turnaj naší nejmladší kategorie LL (hráči do 12 let).

Náš tým vstoupil do turnaje, který se hrál systémem na dvě porážky, již v pátek proti výběru severovýchod. V úvodní směně jsme se ujali vedení 1:0 a v druhé, po sérii odpalů, ulívek a chyb soupeře navýšili skóre o dalších 5 bodů. Naší nadhazovači Moják, Surý a Novotný byli jistí v strike zóně a společně s obranou si poradili s útokem soupeře a zaslouženě vyhráváme 10:4.
V sobotu ráno nás však čekal soupeř jiného calibru - Region Jih. Týmu, který téměř celý byl složen z současných žákovských reprezentantů se naši kluci nezalekli a ještě v před dohrávkou třetí směny jsme prohrávali 1:2. Jenže v třetí směně po sérii hitů a chyb obrany nám soupeř přisypal 9 bodů. Na soupeřovy nadhazovače se vůbec nechytáme a prohráváme po 5 směně 14:1.
V dalším duelu nás vyzývá na odvetu opět region Severovýchod, který porazí Jihozápad 12:0.  Bohužel se zápas odehrává v obráceném gardu a tentokrát nám po sérii odpalů, chyb a dvoubodovým homerunem soupeř odskakuje na 5:0. Je však úvod zápasu, neházíme flintu do žita a bojujeme o postup. Bohužel se na výborně házícího nadhazovače nemůžeme dlouho prosadit,  prohráváme 4:7 a turnaj pro nás končí. Gratuluji regionu Jih, který si ve finále poradil s výběrem Prahy 8:4 a postopil do evropské kvalifikace do Holandska.
Během turnaje naše baseballové nedostatky kluci dokázali přebít bojovností a nasazením, ukázali dobrý charakter a byli dobrá parta. Věřím, že v budoucnu na dalších ročnících se nám bude dařit ještě lépe.
 
Děkuji celému realizačnímu týmu, rodičům a organizátorům za pěkný turnaj.
Pavel Kociňak
 
Hráči: Surý, Agel, Světlý, Dvořák, Olson, Zdražil, Sionko, Kožial, Novotný, Moják, Jano, Strachota

Tagy: Little League

Vytisknout E-mail