• Klasik 14
  Arrows 13
 • Arrows 10
  Klasik 12
 • MSK Snails 16
  Cannibals 4
 • Cannibals 8
  MSK Snails 5
 • Cannibals 10
  Skokani 4
 • Cannibals 0
  Klasik 12
 • Skokani 16
  Cannibals 13
 • Cannibals 1
  Klasik 7
 • Cannibals 3
  Hit 16
 • Arrows 3
  Klasik 7
 • Arrows 13
  Hit 7
 • Skokani 7
  MSK Snails 3

Aktuality

Kvalifikace Little League

Kvalifikace Little League

O uplynulém víkendu se konaly kvalifikační turnaje  Little League. Tyto turnaje pravidelně vyhrávají bašty Českého basebalu - týmy z regionu Jih nebo Severozápad ( Praha a okolí). Ne jinak tomu bylo i letos, když ve všech kategoriích zvítězil Region Jih, kterému gratulujeme a přejeme postup přes Evropsko Africkou kvalifikaci na finálový turnaj v USA.

Bohužel naše týmy obsadily poslední příčky s vyjímkou týmu LL, který obsadil krásné třetí místo. Pro naše hráče byla účast především o tom zahrát si zápasy té nejvyšší kvality společně s jinými talentovanými hráči ze všech klubů našeho regionu a také o sbírání dalších zkušeností.

Jsme rádi, že  se nám podařilo obsadit všechny kategorie a děkuji všem trenérům: Zdeněk Mateřaka, Filip Cupal, Daniel, Strachota, Vojtěch Plánička, Radek Půda, Martin Surý, Miroslav Kertek a Tomáš Cahlík za vedení týmu a také všem hráčům, kteří vzorně reprezentovali náš region.

 

Rekapitulace všech turnajů:

Národní kvalifikace Little league ( Hluboká nad Vltavou)

Výběr regionu Východ se o víkend 17.-19.5.2024 zúčastnil národní kvalifikace soutěže Little league, která se konala v nádherném areálu Sokola Hluboká. Na akci jsme odjížděli s malou dušičkou, protože historie ukazovala, že týmy naší oblasti nejsou schopny na těchto turnajích konkurovat ostatním regionům a jsou na turnaji spíše ostudou.

Turnaj byl třídenní a zahájili jsme jej už v pátek, kdy náš tým po dlouhé a úmorné cestě nastoupil proti regionu Jihozápad - Hluboké. Celý zápas jsme tahali za kratší konec, soupeři povolili skórovat hned v první směně na naši chybu a po sérii met zdarma a běžeckém homerunu jsme podlehli 1-4. V sobotu jsme nastoupili proti favorizované Praze, regionu Severozápad. V napínavém zápase jsme zvítězili 4-3 a na odvetu vyzvali region jihozápadní. Velmi těsný zápas jsme vyhráli 3-2 v dohrávce poslední směny. Postup do semifinále byl pro nás obrovským úspěchem a vzpruhou. V nedělním semifinále jsme již neměli dost sil a podlehli regionu Severovýchod 4-8.

Turnaj se vydařil, hráli jsme 4 vyrovnané a napínavé zápasy. Navíc se nám podařilo zajistit dětem bydlení a stravu přímo v areálu sportoviště a děti mimo baseball vyzkoušely mnoho místních atrakcí. Jsme velmi spokojeni, že jsme se na turnaji neztratili a nejeli hned v sobotu domů a naše předturnajové chmury tak nedošly naplnění. Z hráčů našeho regionu vyčníval Jakub Šícha, zejména jeho výkony na pálce.

Naši oblast reprezentovali: Dominik Baďura, Kryštof Blaga, Matěj Cupal, Rudolf Mateřanka (Hit Opava), Šimon Burkovič, Matyáš Děngl, Matouš Krejzek, Daniel Kuchařík, Alexandr Ryška, Jakub Šícha (Arrows Ostrava) Richard Rusnák (Klasik Frýdek Místek), Natanael Womr (Cobblers Zlín) pod vedením Zdeňka Mateřanky, Pavla Kociňáka a Filipa Cupala.

 

Kvalifikace Junior League 2024 (Praha)

V sobotu a neděli 18.-19.5.2024 se na hřišti SABATu v pražské Tróji hrála kvalifikace Junior League, kde náš region nakonec reprezentovalo jedenáct hráčů. V prvním zápase jsme se utkali s favoritem utkání Regionem Severozápad. Hrál se pěkný baseball s mnoha odpaly na obou stranách, každopádně soupeř byl lepší v obraně a po dvou směnách vedl 5:1. Po prostřídání nám “utekla“ třetí směna, kdy se náš protivník rozpálil, dal nám dalších 7 bodů a zápas by de facto rozhodnut. Utkání nakonec skončilo 2:12. V posledním sobotním utkání jsme nastoupili proti Regionu Severovýchod s odhodláním překvapit soupeře, ale nevyšly nám první dvě směny, kdy se nedařilo nadhazovačům a soupeř trestal naše chyby. Po dvou směnách jsme prohrávali 0:12 a zápas se v podstatě už jen dohrával. Při konečném výsledku 1:14 jsme nakonec byli rádi za to, že naši hráči konec utkání nevypustili a dohráli s úsměvy na rtech.

Tento víkend byl příležitostí, pro všechny zúčastněné, srovnat se s nejlepšími v republice, zahrát si dobrý baseball a nasbírat zkušenosti, které se nám mohou hodit do dalších let. I když jsme přijeli v roli outsiderů turnaje, hra nás bavila a dobrá atmosféra v týmu byla tou nejlepší odměnou z daného  víkendu.

Za Region Východ nastoupili:

Štěpán Bečica, Martin Zdražil (oba Skokani Olomouc), Denis Bouda, Eliška Heděncová (oba Cannibals Šumperk), Lukáš Novotný, Oliver Mojak (oba Klasik Frýdek-Místek), Daniel Půda (HIT Opava), Andrej Dvořák, Sebastian Olsson, Michael Surý, Šimon Florek (všichni čtyři Arrows Ostrava) Trenéři: Radek Půda (HIT Opava) a Martin Surý (Arrows Ostrava).

 

Kvalifikace Intermedie ( Frýdek – Místek)

Region Východ – Region Severozápad 14:4

Region Východ – Region Jihozápad      11:3

Náš region reprezentovali: Chmelař, Čudová, Gavač, Kavanagh, Kutlák, Langer, Lobel, Macháček, Olivka, Šimek, Sionko, Strachota, Tomši. 

Trenéři: Strachota, Plánička

 

Kvalifikace Senior League ( Blansko)

Region Východ – Region Severozápad 12:2

Region Východ – Region Jihozápad      9:2

Náš region reprezentovali: Krömer Richard, Robenek Vít, Šícha Jan, Havránek Adam, Doubrava Adam, Valenta Jakub, Bužek Fabián, Daniel Kryštof, Kretek Štěpán, Rusz Jakub, Tikal Tobiáš, Nevrla Adam

Trenéři: Kertek Miroslav, Cahlík Tomáš

 

Vytisknout E-mail